Zuzanna Kozłowska

urodzona w Augustowie w 1996 roku. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. E. Młynarskiego oraz Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Suwałkach w klasie fletu poprzecznego, a także Szkołę Muzyczną I i II st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie na wydziale wokalnym. Jest absolwentką studiów licencjackich na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Krakowie, w specjalności gra na flecie traverso (klasa dr hab. Małgorzaty Wojciechowskiej), które aktualnie kontynuuje na stopniu magisterskim, a także studiuje wokalistykę u dr Ewy Wolak-Czarniak na Wydziale Wokalno-Aktorskim macierzystej uczelni.

Swoje umiejętności doskonaliła podczas licznych kursów mistrzowskich w zakresie gry na flecie traverso, śpiewu, kameralistyki i interpretacji muzyki dawnej, m.in. u Roberty Invernizzi, Richarda Wistreicha, Agnieszki Budzińskiej-Bennett, Jana Tomasza Adamusa, Mitzi Meyerson Marcela Boone’a, Rachel Brown.

Współpracuje z krakowskimi zespołami wokalnymi: Capella Cracoviensis, Cracow Singers oraz Cappella Marialis.

W kręgu zainteresowań artystki leży również muzyka ludowa, której poświęca uwagę prowadząc badania terenowe na obszarze Puszczy Augustowskiej. Jako śpiewaczka (głos biały) zdobyła główne nagrody m.in. na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym i Festiwalu Folkloru Polskiego „Sabałowe bajania” w Bukowinie Tatrzańskiej. Wspólnie z Trio Makowska/Kozłowska/Balewicz promowała suwalski folklor muzyczny podczas Międzynarodowego Festiwalu „Skamba, skamba, kankliai” w Wilnie (Litwa).