Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego w ramach programu "Muzyka", realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Spotkanie przyjaciół Festiwalu

Koncerty promocyjne

ozdobnik
6 lipca, godz. 19.00, kościół Opactwa Cystersów w Wąchocku
7 lipca, godz. 18.00, Kościół pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kielcach

Liberator Hominis. XIII-wieczne śpiewy cysterskie

Schola Cantorum Minorum Chosoviensis, Piotr Flis (Harfa Romańska)

ozdobnik
4 sierpnia, godz. 17.00, kościół dominikański pw. św. Jakuba w Sandomierzu

Pieśni liturgiczne a capella i z instrumentami etnicznymi

Trinus Ensamble


Bezpłatne wejściówki będzie można pobrać od 10 lipca

ozdobnik
Prolog: 15 sierpnia, godz. 19.00, Bazylika św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu

Koncert utworów maryjnych na olkuskich organach renesansowych

Prof. Krzysztof Urbaniak i Kacper Kwieciński (młody talent)

ozdobnik
29 sierpnia, godz. 17.00, kościół pw. Ducha Świętego i Matki Bożej Bolesnej w Młodzawach Małych

Program „Metamorfozy”

Dyrygent Martin Gester, Orkiestra Arte dei Sounatori, Julie Goussot (sopran)
O godzinie 16.00 po kościele i zespole barokowym chętnych oprowadzi Łukasz Młynarski (Narodowy Instytut Dziedzictwa, prezes kieleckiego odddziału Stowarszyeniea Historyków Sztuki)

ozdobnik
30 sierpnia, godz. 17.00, Muzeum Narodowe w Kielcach, Dawny Pałac Biskupów Krakowskich

Program „Dorobek i potencjał"

Orkiestra Arte dei Suonatori, Steinar Granmo Nilsen (róg), Anna Krzyżak-Siarkowska (altówka), Aline Zylberajch (klawesyn)

ozdobnik
30 sierpnia, godz. 19.00, Muzeum Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim, Dawny Zamek Biskupów Warmińskich

The most ravishing things – muzyczne uniwersum Nicolasa Mattei

Theatrum Affectum (Szwajcaria): Andreas Böhlen (flet), Ayako Matsunaga (skrzypce), Pierre-Augustin Lay (wiolonczela), Takashi Watanabe (klawesyn)

ozdobnik
31 sierpnia, godz. 17.00, Pałac Popielów w Kurozwękach

Francusko-polskie Trio Klawesynowe

Aline Zylberajch, Martin Gester, Marek Toporowski

ozdobnik
31 sierpnia, godz. 19.00, Bazylika katedralna w Kielcach

Arcydzieła muzyki baroku

Paweł Wróbel (organy), Świętokrzyski Kwintet Blaszany: Zbigniew Pasieka (trąbka), Wojciech Wojciechowski (trąbka), Marcin Czajkowski (waltornia), Michał Dudkiewicz (pu- zon), Krzysztof Gajda (tuba)

ozdobnik
31 sierpnia, godz. 20.00, Bazylika Konkatedralna Św. Jakuba Apostoła w Olsztynie

The most ravishing things – muzyczne uniwersum Nicolasa Mattei

Theatrum Affectum (Szwajcaria)

ozdobnik
1 września, godz. 16.00, kościół akademicki pw. św. Jana Pawła II w Kielcach

Koncert uczestników Akademii Kielcensis

Uczestnicy tygodniowych warsztatów gry na instrumentach dawnych, odbywających się w czasie trwania Festiwalu w klasztorze na Karczówce.

 
ozdobnik
7 września, godz. 17.00, Muzeum Narodowe w Kielcach, Dawny Pałac Biskupów Krakowskich

Polacca Trionfante / Bach – Haendel. Arie i ansamble w stylu polskim.

Polska Opera Królewska

ozdobnik
8 września, godz. 17.00, Zamek Królewski w Warszawie, Sala Wielka

Polacca Trionfante / Bach – Haendel. Arie i ansamble w stylu polskim.

Polska Opera Królewska

 
ozdobnik
27 września, godz. 17.30 Muzeum Przyrody i Techniki „Ekomuzeum” im. Jana Pazdura w Starachowicach

Hot Strings - klawesyn i gitara jazzowa

Piotr Domagała (gitara), Marek Toporowski (klawesyn)

ozdobnik
29 września, godz. 17.00, Synagoga w Szydłowie

Recital francuskiej muzyki barokowej

Adrian Janus (baryton), Sylwia Ziółkowska (sopran), Klara Janus, Kamila Łopatka (klawesyn)

ozdobnik
6 października, godz. 17.00, Pałacyk Zielinskiego - Dom Środowisk Twórczych w Kielcach

Hot Strings - klawesyn i gitara jazzowa

Piotr Domagała (gitara), Marek Toporowski (klawesyn)

ozdobnik
Epilog: 10 października, godz. 19.00, drewniany kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Kielcach-Białogonie

Dawne opowieści dźwiękiem malowane

Luka Mazur (piano, intr. perkusyjne), Michael Jones (skrzypce, altówka, ravanhatha, instr. perkusyjne)