O festiwalu

Festiwal ukazuje pokrewieństwo kultur muzycznych zapraszając artystów z Zachodu (Francja, Dania, Szwajcaria) jak i ze Wschodu (Polska,Ukraina,Czechy, Estonia).Szczególne miejsce w programie zajmuje muzyka francuskiego baroku - swoista „specjalność" festiwalu.

Międzynarodowa Akademia Muzyki Dawnej gromadzi wokół wybitnych mistrzów studentów z wielu krajów. Jest cenną platformą wymiany doświadczeń i kształtowania interpretacji muzyki dawnej w Europie.

Dyrektor Artystyczny - prof Marek Toporowski - wybitny polski klawesynista, organista, kameralista i pedagog dba o najwyższy poziom prezentowanej muzyki i decyduje o kształcie programowym kolejnych edycji Festiwalu.

Mid Europe Early Music Festival - Świętokrzyskie Dni Muzyki Dawnej

Coroczne wydarzenie muzyczne promujące architektoniczne dziedzictwo Ziemii Świętokrzyskiej związane z chrześcijańskimi korzeniami kultury europejskiej.

Koncerty odbywają się w romańskich i gotyckich opactwach (Jędrzejów, Wąchock), w barokowych perłach Regionu (Kielce - Wzgórze Katedralne z Pałacem Biskupów), na Św Krzyżu, w Tarczku, Szydłowie, w Wiślicy, a także w nowoczesnych przestrzeniach jak Starachowice i Skarżysko-Kamienna.