Wspomóż nas

Twórz z nami przestrzeń piękna!

Zostań współtwórcą naszego Festiwalu

Nasz Festial może istnieć tylko dzięki darczyńcom i sponsorom. Możesz stać się jednym z nich!

Nasz numer konta:
41 1600 1462 1893 5238 6000 0006

IBAN: PL411600146218935238600000
SWIFT: PPABPLPKXXX

Zapraszamy również firmy i instytucję, które chciałyby poprzez sponsoring stać się mecenasem muzyki dawnej i promocji dziedzictwa kulturowego regionu świętokrzyskiego. :

Kontakt:

Piotr Świerczyński

Koordynator Festiwalu

+48 608 618 790


festiwal@earlymusicfestival.pl

W czym weźmiesz udział?Współtwórz doświadczenie

Muzyka dawna prowadzi człowieka do szczególnego doświadczenia. Ma otwierać go na cały wszechświat, wprowadzając go do harmonii z nim, a nawet może pociągnąć wyżej: w kierunku Absolutu, w czym celowała muzyka sakralna.

Chcemy dać możliwość uczestnictwa w tym doświadczaniu mieszkańcom rozlicznych miejscowości, zarówno dużych, jak małych, a także osobom, które przyjadą na koncerty Festiwalu z całej Polski i świata.


Przywróć harmonię muzyki i architektury

Region świętokrzyski obfituje w niezwykle zabytki średniowiecza i nowożytności: świątynie, klasztory, zamki, pałace i wiele innych ciekawych obiektów. Stanowiły one naturalne środowisko muzyki, którą dziś określamy jako dawna. Przywróćmy ją w te miejsca, by tworzyć przestrzeń wielozmysłowych doznań, u źródła których stoi myśl dawnych epok.

Jednocześnie promujmy unikalne dziedzictwo regionu.
Wspieraj młode talenty

Sięganie po dawny repertuar, instrumenty i technikę wykonawczą nie jest pierwszym wyborem młodych adeptów muzyki. Wspierajmy tych, którzy się na to odważyli i promujmy tą drogę, dokładając swój kamyczek do tworzenia polskiego i europejskiego środowiska muzyków wykonujących muzykę dawną.

Temu celowo służy przede wszystkim odbywająca się w ramach Festiwalu Academia Kielcensis, gdzie młodzi muzycy ćwiczą pod okiem mistrzów w przestrzeni barokowego kompleksu klasztornego na kieleckiej Karczówce. Zapraszamy również młodych wykonawców i zespoły do udziału w koncertach, często u boku wirtuozów muzyki dawnej.


Stwórz z nami instytucję

Dotychczasowe edycje Festiwalu opierały się na pracy i zaangażowaniu wolontariuszy, których energii i entuzjazmowi zawdzięczamy to, że Festiwal mógł się odbywać.

Sądzimy jednocześnie, że dorobek Festiwalu pozwala nam na planowanie kolejnego etapu: chcemy stworzyć biuro festiwalowe, które będzie pracować cały rok. Jest to konieczne z powodu skomplikowanego procesu planowania tak dużego przedsięwzięcia, chęci poprawienia jego promocji, ale także ze względu na zdobywanie środków i rozliczanie projektów.

Chcemy też, żeby Festiwal pełnił funkcję edukacyjną, by również w ciągu roku odbywały się wydarzenia, pozwalające na spotkanie z muzyką dawną w historycznej przestrzeni, oraz by powstało środowisko ludzi poszukujących piękna i harmonii: wydarzania pozafestiwalowe byłyby okazją do jego integracji.