Piotr Domagała

Piotr Domagała - gitarzysta jazzowy, twórca oryginalnych projektów muzycznych z pogranicza jazzu i muzyki folk, laureat mistrzowskich konkursów gitarowych. W swoim dorobku ma trzy autorskie płyty wysoko ocenione przez publiczność i krytyków. Swoją muzykę prezentował na wielu europejskich (Niemcy, Wielka Brytania, Austria, Słowacja, Francja) i polskich scenach muzycznych.

Piotr Domagała jest wykładowcą klasy gitary w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie w 2012 roku obronił pracę doktorską pt. „Gitara we współczesnej muzyce jazzowej studium technik i możliwości brzmieniowych”. Wykłada także w klasie gitary Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Grał i nagrywał z czołowymi muzykami jazzowymi, m.in. Piotrem Wojtasikiem, Adamem Kawończykiem, Markiem Bałatą, współtworzy projekty muzyczne z udziałem muzyków klasycznych – z Kwartetem Śląskim, Michałem Nagy, Arkadiuszem Krupą. Współpracował także z Narodową Orkiestra Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach oraz Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Jest też autorem opracowań muzycznych do filmów niemych realizowanych wspólnie z Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie.

Piotra Domagałę usłyszymy 7 września w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach.