Łukasz Dulewicz

Łukasz Dulewicz

Kontratenor. Ukończył z wyróżnieniem wydział Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Artystycznej oraz wydział Wokalno-Aktorski w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. A. Monasterskiej. Doktor sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej Wokalistyka. Od 2006 roku jest śpiewakiem w zespole Capella Cracoviensis.

Koncertuje w kraju i za granicą z wieloma zespołami muzyki dawnej jako solista i kameralista, m.in. podczas corocznych edycji festiwali Misteria Paschalia, Opera Rara, Festiwal Bachowski w Świdnicy, Muzyka w Starym Krakowie, Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej.

Wziął udział w polskiej premierze opery Anioły w Ameryce P. Eötvösa w Operze Wrocławskiej w 2014 roku. Prowadzi działalność pedagogiczną na krakowskiej Akademii Muzycznej oraz w ASM II st. im. kard. Franciszka Macharskiego w Krakowie. Przez wiele lat był instruktorem wokalnym chóru „Dominanta” Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Nagrał kilkanaście płyt z muzyką dawną, niektóre z nich były nominowane do nagrody „Fryderyk”.

Wystąpi 11 września o godz. 19.00 w Skarżysku Kamiennej w koncercie finałowyym w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej.