Krystian Krauz

Krystian Krauz

Urodzony 14 grudnia 1988 w Leżajsku. Grę na fortepianie rozpoczął w wieku 8 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Leżajsku. Następnie naukę kontynuował w Zespole Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie. W 2012 ukończył studia magisterskie w Akademii Muzycznej w Łodzi pod kierunkiem prof. Mariusza Drzewickiego.

Brał udział w różnych kursach oraz warsztatach pianistycznych w kraju i nie tylko pod kierunkiem m.in. prof. Marii Krich, prof. T. Chmielewskiego, prof. A. Jasińskiego, prof. W. Wojtala, prof. A. Tatarskiego.

Mid Europe Early Music Festival

W 2005 uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr w Pąs we Francji, z Młodzieżową Orkiestrą Kameralną ze Lwowa gdzie otrzymali wyróżnienie.

Koncertuje jako pianista solista i kameralista m.in. na Festiwalu Muzyki Organowej oraz Kameralnej w Leżajsku, w Łańcucie, Kielcach, Busku – Zdroju. Koncertuje jako kameralista z różnymi solistami m.in. Małgorzatą Kellis, Jadwigą Sakakibarą, Jakubem Waszczeniuk, Igorem Szeligowskim.

Od roku 2012 jest nauczycielem fortepianu oraz akompaniatorem w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach oraz w Szkole Muzycznej I stopnia w Busku – Zdroju.

Jako akompaniator uczestniczy w licznych konkursach m.in. w Krakowie, Kaliszu, Radomiu, Poznaniu, Brnie, Zamościu.

Na naszym Festiwalu zaprezentuje się 4 września 2022 r. w dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach o godz 15.00.