Jarosław Wanecki

W 2006 roku ukończył studia w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie fletu profesora Krzysztofa Langmana. Uczestniczył w Warsztatach mistrzowskich, oraz Międzynarodowych Festiwalach Fletowych współpracując ze znanymi w Polsce oraz na świecie pedagogami: Peter Lucas Graf, Miriam Nastasy, Benedykt Csalog, Martial Nardeau, Gro Sandvik oraz B. D’Hollander. Od ukończenia studiów udziela się w życiu kulturalnym koncertując: solowo, a także w zespołach kameralnych w kraju jak i zagranicą, aktywnie włączając się w promocję polskiej kultury.

Współpracował z orkiestrami: Capella Gedanensis, Opera Bałtycka, Filharmonia Podkarpacka, aktualnie współpracuje z Orkiestrą Symfoniczną w Mielcu.

W 2011 roku zajął III miejsce w kategorii kameralistyki w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Współczesnej w Kijowie.

W 2012 roku brał udział w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Bacewiczów w Łodzi. Także w 2012 roku otrzymał II miejsce w kategorii kameralista w Międzynarodowym Konkursie Nauczycieli w Warszawie. W 2017 roku zajął III nagrodę w Drugim Otwartym Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych w Charkowie.

Obecnie prowadzi klasę fletu w Zespole Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach.