Klaudia Łoboda

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego na Wydziale Instrumentalnym (klasa klawesynu prof. dr hab. Marka Toporowskiego) oraz studentka Wydziału Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej (specjalność: Teoria muzyki). Absolwentka Kieleckiego Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach (dyplom z wyróżnieniem). W swojej pracy artystycznej kładzie nacisk na kameralistykę, lecz nie stroni również od repertuaru solowego. Jest współzałożycielką młodego zespołu specjalizującego się w wykonawstwie muzyki dawnej - Baroque.Collective.

Laureatka międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów klawesynowych, m. in. VII Wanda Landowska Harpsichord Competition w Ruvo di Puglia (podwójna I nagroda w duecie, II nagroda w kategorii solowej), II Ogólnopolskiego Konkursu Klawesynowego (II nagroda), półfinalistka w poznańskim konkursie  „Wanda Landowska in memoriam” do lat 30. 

Debiutowała jako solistka z orkiestrą Wirtuozi Lwowa wykonując „Koncert f-moll na klawesyn i orkiestrę smyczkową” J. S. Bacha. Jako laureatka Konkursu Wykonawczego organizowanego przez ZPSM w Kielcach miała też okazję współpracować z Filharmonikami Świętokrzyskimi pod batutą Macieja Żółtowskiego wykonując „Koncert na klawesyn” H. M. Góreckiego. Ponadto, koncertowała w wielu krajach Europy, m.in. Wielkiej Brytanii, Litwie, Finlandii czy Czechach. 

Rozwijała swoje umiejętności pod okiem wybitnych pedagogów i artystów, m.in. Aline Zylberajch, Martina Gestera, Nicholasa Parle, Ketila Haugsanda czy też Mitzi Meyerson. Spełnia się też jako organizator wydarzeń związanych z kulturą. Z powodzeniem współorganizowała pierwszy Mid European Early Music Festival w Kielcach oraz festiwalowe warsztaty solowe i kameralne.