Anna Krzyżak-Siarkowska

Altowiolistka – solistka i kameralistka młodego pokolenia. Skupia się na wykonawstwie muzyki dawnej oraz muzyki nowej. Jest absolwentką uczelni muzycznych w Berlinie, Warszawie, Katowicach i Bydgoszczy. W latach 2016-2018 była muzykiem prestiżowej orkiestry LGT Young Soloists, z którą odbyła wiele tras koncertowych w Azji i Europie. Płyta „The Nordic Dream”, którą nagrała z tym zespołem była nominowana w trzech kategoriach konkursu OPUS Classic.
Anna jest laureatką altówkowych konkursów międzynarodowych oraz stypendystką programu „Młoda Polska”, Ministra Kultury oraz Prezesa Rady Ministrów. W 2016 roku była uczestniczką Konkursu Młody Muzyk Roku. Doskonaliła swoje umiejętności gry pod okiem wybitnych muzyków takich jak, między innymi Pinchas Zukerman, Yuri Bashmet, Wolfgang Klos, Maxim Rysanov, Pierre Henri-Xuereb, Chiara Banchini czy Bernhard Forck.
W 2021 roku prawykonywała skomponowany dla niej utwór „Exodus” na altówkę solo autorstwa Gaston Barthelemy. Anna regularnie występuje jako solistka i kameralistka, a na stałe związana jest z takimi zespołami jak Arte dei Suonatori, Polish Soloists oraz Theresia Orchestra, a także współpracuje z {oh!} Orkiestrą oraz Capellą Cracoviensis.